WBFF PRO AYKUT OZAKIN

Hakkımda

Aykut Özakın 22 aralık 1993 KKTC Mağusa doğumludur. Orta okul ve lise eğitimlerini ingiliz kolejinde tamamlayıp, üniversite eğitimini spor bilimleri üzerine yaparak spor hayatını bir adım ileriye taşıdı. Uzun yıllar boyunca profesyonelce voleybol oynadıktan sonra kendisini fitness sektörüne adayan Aykut fitness’a 2011 yılında başladı..

2011 yılında başladığı bu serüvende iradesinin ve genetiğinin farkına varıp 2014 yılında ilk podyumunu KKTC Milli takım seçmelerinde yapmıstır. 15 rakibi arasından 13. gelerek derece alamayıp, başarısızlığını avantaja çevirerek kendini daha araştırmacı ve daha bilgili bir hale sokar. 2015 yılında 1. Kademe personal trainer belgesini alarak personal trainer sektorüne de ilk adımını atmıştır. 2016 yılına kadar araştırmalara, bilgi kazanmaya ve kas gelişimini artırmaya odaklanır ve 2016 yılında milli takim seçmelerine tekrar katılarak Genc Erkekler Classic Fizik sampiyonu olur.

Kendini hem personal training sektöründe hem podyumda ilerleten Aykut 2017 yılında Milli takım seçmelerine yine katılarak fitness klasmanında şampiyon olarak TRNC Pro Fitness unvanını kazanır. Kısa bir süre sonra ingiltere’de düzenlenen Avrupa şampiyonası olan WBFF UK Fall yarışmasına katılım sağlayarak farklı ülkelerden 33 rakip arasından Avrupa 2.si olarak WBFF Pro ünvanını kazanarak WBFF Pro Kartını almıştır.

Şu an İstanbul’da yaşayan Aykut Özakın hayatını öğrencilerini çalıştırarak, antrenman yaparak ve uzaktan eğitim sağlayarak geçirmektedir. Ekim ayında düzenlenecek olan Amateur Olympia yarışmasına kaydını yapmış bulunup, yeni bir serüven için kolları sıvamış bir durumdadır.

Uzaktan Eğitim Hakkında

Uzaktan eğitim bay ve bayan fark etmeksizin profesyonel bir şekilde amacınıza yönelik çalışmalar ile ilerlemenizi,bilinçli olarak
spor yapmanızı, sakatlik riskini minimuma indirmenizi ve gelişiminizi hizlandirmanizi sağlar.

Hazirlanan programlar kisinin postur yapisina, metabolic hizina, vucut yag oranina, hedefine, saglik durumunu on plana alinarak kisiye ozel bir sekilde hazirlanir.

[layerslider_vc id=”2″]